chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gazın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Daha sonrasında genleşme vanasından sabık gazın basıncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçak matbuatçta gaz olarak kompresöre gelir, tekrar sıkıştırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
Hava soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çtuzakışır sorusuna cevap katmak bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Hava Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En kocaman tefrik ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya tehirliyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Hava soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve güçlü sıcaklıkta gaz halindeki soğutucu akışsoy kondansere gönderilir. Fanlar bağışı ile batarya yüzeyinde gökyüzü akışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak gazı sutaş ile soğutur. Kavaraın soğutulması bağırsakin gökyüzü soğutmalı bataryalar namına sutaş kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğçalışmatiriciler kullanılır.

Chiller nite çtuzakışır diyenler bağırsakin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut ölçün sutaş hattı kabil. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek alanın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli lakin sutaş maliyetlerinin düşüt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine ehil başüstüneğu bağırsakin soğutma istenen bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm katkısızlamaktadır. çokluk üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çtuzakışır diyenler bağırsakin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği bağırsakin analog kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 daha bayağı hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha düşüt canlılık tüketimi yapar ve güçlü başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle yürütmek üzere, gıda ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanım alanına şayan chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çtuzakışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve çalışmaletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın