Jüpiter’in Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına semt veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında muhik adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve gaye gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak önem alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman nazarıitibar göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, nefis analizi yaratmak, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve namına için hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine daha fazla bilgi sahibi edinmek istiyorsanız, birmebzul terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine için belirlenir ve birmebzul kişiye için nefis ve gelecekteki olaylar üzerine bilgi verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Alelumum 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşlakin şekline bel değer.

Burç yorumlaması üzerine çok fazla bilgi sahibi edinmek karınin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

ıstılah Demeı
Doğum haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilgi verir.
Natal harita Doğum andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki olaylar ve nefis özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir gayrı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğanlayışimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, muhik bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, istikbal tahmini ve daha sert çok konu üzerine bilgi ita dair enikonu bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın