Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mualla lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme vadiında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kesimünde marka bünyeu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar terbiye kesimünde karı olarak birgeniş markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, birgeniş futbol, basketbol kulübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Kocaçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı gün Türkiye’nin en makro özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda belde almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birgeniş deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birgeniş öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın