Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca marifet aktarımı karınin bileğil, aynı zamanda âlem karınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle strüktürlabildiği kabilinden hatta teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gerçekleştirmek karınin yalnızca nickname (protez isim) tastir etmek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program fasıla tarafünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kabilinden tercihe rabıtalı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısa süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka popüler chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın